WYBIELANIE – KLUCZ DO ATRAKCYJNEGO WYGLĄDU I DOBREGO SAMOPOCZUCIA

 

Jak bezpiecznie i skutecznie rozjaśnić kolor swoich zębów?

Nasze zęby zmieniają kolor. Ciemnieją z wiekiem oraz zmieniają swój odcień pod wpływem działania substancji, takich jak: kawa, herbata, papierosy, wino, jagody, barszcz i wiele innych. Substancje te wnikają głęboko w strukturę zęba i stają się niemożliwe do usunięcia poprzez tradycyjne szczotkowanie zębów. Możesz przywrócić zębom ich kolor i cieszyć się jasnym i nieskrępowanym uśmiechem dzięki profesjonalnym zabiegom wybielania. Wyglądaj zdrowo. Doceni to Twoja rodzina, współpracownicy i partnerzy biznesowi oraz wszyscy pozostali, z którymi masz kontakt w codziennym życiu.

W naszej klinice przywrócimy Tobie dobre samopoczucie a Twoim zębom blask.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

CZYM NALEŻY SIĘ KIEROWAĆ PRZY WYBORZE METODY WYBIELANIA?

Właściwą metodę wybielania w profesjonalny sposób dobierze lekarz. Metoda będzie uzależniona od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Lekarz ocenia stan zębów i dziąseł podczas wywiadu oraz badania jamy ustnej. W szczególności to, czy ma do czynienia z wrodzonym ciemnym kolorem, przebarwieniem zębów na skutek zażywania w przeszłości leków, np. antybiotyków – tetracykli, czy jest to naturalne ciemnienie zębów pod wpływem codziennie spożywanych substancji barwiących.

O ILE JAŚNIEJSZE MOGĄ BYĆ ZĘBY I JAK DŁUGO UTRZYMA SIĘ TEN EFEKT?

Zęby mogą być jaśniejsze o kilka odcieni, co oznacza, że efekt jest wyraźnie widoczny. Najczęściej utrzymuje się od kilku miesięcy do kilku lat. Jest to jednak proces indywidualny. Na trwałość wybielania mają wpływ nawyki żywieniowe i przestrzeganie zasad higieny.

CZY PLOMBY SIĘ WYBIELAJĄ?

Wypełnienia nie zmieniają swojego koloru pod wpływem środka wybielającego. Może się okazać, że po ustabilizowaniu się nowego koloru zębów (po około 2 tygodniach) niektóre wypełnienia będą wymagały wymiany.

CZY WYBIELANIE JEST BEZPIECZNE?

Rozjaśnianie zębów stosuje się od przeszło 20 lat. Najczęściej stosowanymi i najbezpieczniejszymi substancjami są nadtlenki (nadtlenek karbamidu i nadtlenek wodoru). Przeprowadzane różne niezależne badania nie wykazały negatywnego wpływu prawidłowo zaleconego przez lekarza środka wybielającego na strukturę i skład chemiczny własnych zębów pacjenta.

JAKIE SĄ ZALECENIA PO WYBIELANIU?

Przez kilka dni po zabiegu należy pić tylko wodę i ograniczyć jedzenie. Przez 24 godziny należy unikać spożywania potraw gorących lub bardzo zimnych. Przez następne dwa, do kilku dni stosować tzw. białą dietę, polegającą na wyeliminowaniu z jadłospisu wszelkich substancji intensywnie barwiących, takich jak: kawa, herbata, czerwone wino, soki owocowe, coca cola, jagody, sosy do makaronu, potrawy z curry, barszcz, arbuz. Należy pić dużo wody mineralnej w celu ponownego uwodnienia zębów. Prawidłowo przeprowadzać codzienne czyszczenie zębów. Stosowanie płukanek do ust należy skonsultować z lekarzem prowadzącym.

EFEKTY WYBIELANIA

Profesjonalne preparaty polecane i używane przez lekarzy penetrują pierwszą warstwę zęba – szkliwo oraz docierają do drugiej warstwy – zębiny. Zawarte w nich związki, nadtlenki, redukują intensywność lub usuwają przebarwienia. Sprawia to, że kolor zęba jest wyraźnie jaśniejszy.

profilaktyka_wybielanie_1
profilaktyka_wybielanie_2

Profesjonalne wybielanie bezpiecznie i trwale rozjaśnia kolor zębów nawet o kilka odcieni

profilaktyka_wybielanie_3

Przykładowy efekt jaki można uzyskać poprzez profesjonalnie przeprowadzony proces wybielania

PROFESJONALNIE ZAPLANOWANY PROCES WYBIELANIA SKŁADA SIĘ Z KILKU ETAPÓW

  1. Przygotowania zębów do wybielania
    1. Usunięcia kamienia nazębnego i osadu
    2. Usunięcia osadu z przestrzeni między-zębowych
    3. Wymianie nieszczelnych wypełnień na wypełnienia tymczasowe
  2. Wybielania
  3. Po wybielaniu zaleca się przeprowadzenie fluoryzacji

PEŁNY, NICZYM NIE SKRĘPOWANY, PIĘKNY BIAŁY UŚMIECH POPRAWIA SAMOPOCZUCIE, DODAJE PEWNOŚCI, ZMIENIA PODEJŚCIE DO SIEBIE I INNYCH. MAJĄC BIAŁE ZĘBY, CHĘTNIE I CZĘŚCIEJ SIĘ UŚMIECHAMY.

POCHWAL SIĘ BIAŁYMI ZĘBAMI! POKAŻ, ŻE JESTEŚ OSOBĄ DBAJĄCĄ O SIEBIE.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ W NASZEJ KLINICE I PRZYWRÓĆ JASNY KOLOR SWOIM ZĘBOM.